لینک های تصادفی
دانستني هاي عمومي و دانشنامه ی ناتیلوس، انواع دانستنی ها، بزرگ ترین سایت دانستنیهای عمومی | Natilos | ناتیلوس


سخنان عارفانه








در اين سايت
در كل اينترنت

 

 

مدیریت و طراح سایت :

سید محمد سیادت



به اين صفحه امتياز دهيد

با تشکر از حمايت شما (;
دانستني ها
danestaniha


دانستني هايي درباره ي الکتريسيته





باد هاي خورشيدي





جهان هستي (علم نجوم)





جدول تناوبي





ديني





آناتومی بدن انسان





علم تجربی



انواع دانستنی ها در وب سایت





بخش آناتومی


قرنيه(Cornea) راهي است كه از طريق آن اطلاعات بينايي از دنياي خارج وارد چشم مي شود. بنابراين، يك بافت اپتيكي كاملا تخصص يافته است كه بايدشفافيت وتوانائي انكسار نور مرئي آن حفظ شده و در مقابل نيروهاي خارجي مثل خشكي، تهاجم ميكروبي و آسيب وضربه ها مقاومت كند.قرنيه بافتي است شفاف در جلوي چشم که در محل ليمبوس (حلقه دور قرنيه) به ملتحمه متصل مي‌شود. قطر افقي آن 75/11 و قطر عمودي 6/1? ميليمتر است. ضخامت آن از مرکز به محيط افزايش مي‌يابد (65/0- 52/0) ميليمتر. منابع تغذيه قرنيه ، عروق ليمبوس ، زلاليه و اشک است. قسمت سطحي قرنيه بيشتر اکسيژن خود را از اتمسفر مي‌گيرد. ساختمان يکنواخت ، بي‌آب بودن و بي‌رگ بودن عوامل شفافيت قرنيه مي‌باشد.

برای مشاهده کامل این مطالب کلیک کنید
در هنگام تولد، بیشتر اسکلت از بافت غضروفی تشکیل شده است و استخوان صرفاً در تنه استخوان های دراز وجود دارد. در طی کودکی، به تدریج استخوان جایگزین غضروف می شود که به این روند استخوان سازی می گویند.در استخوان های بلند اندام ها، نواحی موسوم به صفحه رشد وجود دارند که برای دراز شدن استخوان مرتب غضروف تولید می کنند...

برای مشاهده کامل این مطالب کلیک کنید
این صفحه شامل مجموعه اطلاعات جالب و دانستنی هایی که ممکن است همه بعد از شنیدن آن شگفت زده شوند این اطلاعات در هر سایتی نیست و وب سایت ناتیلوس برای اولین بار تمامی این آیا می دانید ها را جمع کرده و در یک قالب تقدیم به شما بازدید کننده عزیز و گرامی می کند...
این اطلاعات کاملا رسمی بوده و از وب سایت های معتبر جمع آوری شده است .

برای مشاهده کامل این مطالب کلیک کنید
کبد و آناتومی کبد انسان کامل ترین سایت در مورد کبد و بیماری های مربوط به آن چگونگی تشکیل کبد انسان و چگونگی کارایی این عضو فوقولاده را در این سایت مشاهده کنید کبد یکی از مهم ترین اعضای بدن ما است. کبد (جگر سیاه) در پشت دنده ها و در بالا و سمت راست معده (شکم) واقع شده است. این اندام که افراد به ندرت درباره اش فکر می کنند، به قدری مهم است که اگر وظایفش را انجام ندهد در عرض یک روز می میریم.

برای مشاهده کامل این مطالب کلیک کنید
پلک ها؛ بافت هاي منحصر به فردي هستند که پوشش مخاطي متحرکي را تشکيل مي دهند که تمام سطح کره چشم را مي پوشاند . بنابراين پلکها خط مقدم دفاع سطح چشم در مقابل خشکي و آسيب ها مي باشند . اگر پلکهادچاراختلالات آناتوميک يا عملکردي باشند ، اولين قدم درماني در جهت بهبود وضع سطح چشم، اصلاح فيزيولوژي نرمال پلک است.حدود 100 مژه در پلک بالا و 50 مژه در پلک پايين وجود دارد که دقيقا قدام به صفحه تارسي خارج شده و به سمت جلو خم مي شوند. مژه هاي فوقاني به سمت بالا و مژه هاي تحتاني به سمت پايين قوس برمي دارند که باعث گير انداختن و جلوگيري از ورود اجسام ريز به داخل سطح کره چشم مي شوند.

برای مشاهده کامل این مطالب کلیک کنید



بخش دینی ( صفحه اول )


امام صادق علیه السلام از پدرانش از امیر مو منان علیه السلام روایت می نمایند که فرمود هنگامی که برای اجابت مزاج برهنه شدید بسم الله الرحمن الرحیم بگویید زیرا در این صورت شیطان به شما نگاه نمی کند تا کارتان تمام شد



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
عبدالله بن مسعود گوید هر که خواهد از شعله های نوزده گانه آتش دوزخ نجات یابد بسم الله الرحمن الرحیم گوید زیرا بسم الله الرحمن الرحیم نوزده حرف است و خداوند تعالی هر حرفی را سپری در برابر یکی از آن شعله ها قرار می دهد



برای مشاهده کامل این مطالب کلیک کنید
جن جانوریست دارای شعور؛ و فیزیکی غیر ارگانیک ؛ که از لحاظ شان وجودی ؛ از دید ادیان پایینتر از انسان و بالاتر از حیوان جای می گیرد .در فرهنگ فارسی به آن دیو و در فرهنگ عرب به آن جن و در فرهنگ لاتین demon یا jinn نام گرفته است. جن به معنای چیزی است که؛ پوشیده شده ؛و منظور پوشیده ماندن او از حواس ماست.



برای مشاهده کامل این مطالب کلیک کنید
حمد و سپاس خداوند جل و علی را که عنایت نمود در آستانه یک هزار و یکصد و شصت و دومین سالروز ولادت پر برکت حضرت ولی عصر حجة بن الحسن العسکری ارواحنا فداه چهارده اثر از سلسله مباحث امامت و مهدویت به قلم حامی و مروج مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و نگهبان مخلص مرزهای عقیده،مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی (مد ظله العالی) را به منتظران و شیفتگان لقای آن حضرت تقدیم نماییم.



برای مشاهده کامل این مطالب کلیک کنید
درلحظه ی مرگ اطراف بدن شل می شودرنگ می پرد. مرگ می آید.زبان می گیرد.انسان هنوزمی بیندومی شنود ولی قدرت حرف زدن ندارد.فکرش کارمی کند.باخودفکرمی کندکه عمرش رادرچه راهی صرف وتباه کرده وایامش راچگونه سپری کرده است؟ درآن لحظه ازاموال وثروت هایی که درطول عمرش جمع کرده یادمی کندوباخودمی گوید:این اموال راازچه راهی بدست آورده ام وفکرحلال وحرام آن نبودم اکنون گناه وحسابش بامن است ولذت وبهره اش بادیگرانُ....



برای مشاهده کامل این مطالب کلیک کنید
فقط متن درس دینی کلاس نهم که شامل درس های تو را چگونه بشناسم؟، در پناه ایمان، دین راستین، راهنمایان الهی، آخرین پیامبر وآخرین پیام خورشید پنهان رهبری در عصر، غیبت، وضو و تیمم، مُبطِلات نماز، همدلی و همراهی، مسئولیت همگانی، انفاق، انقلاب اسلامی ایران، جهاد
متن های این درس از خود کتاب هدیه های آسمانی نهم تهیه شده است


برای مشاهده کامل این مطالب کلیک کنید



بخش دینی ( بخش جن و اجنه )


جن ابزار ساز نیست ؛ وبه علت خصوصیات فیزیکی منحصر بفرد ؛قادر است در هر مکان و شرایطی زندگی کند ؛وبرای همین به خانه و مسکن نیازی ندارد. زیرا سرما و گرما و باد و بوران بر او کارگر نیست .جن به وسایل حمل و نقل بی نیاز است ؛ و از اینجا می توان فهمید که جن ها دارای صنعت و تکنولوژی نیستند ؛ و شهر و کاشانه ای ندارند مکان معمول زندگی آنها کوه وجنگل و دشت است.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
-جنیان از شهاب سنگ میترسند چون خداوند آنها را به شهاب های آسمانی تهدید  کرده تا آنها نتوانند اخبار و اسرار آسمانی را به کاهنات و ساحران بدهند.  ۲-جنیان از کبوتر که در حال پر زدن باشند میترسند و از آن محل دور میشوند.  ۳-جنیان از خروس بال گشاده سفید که در منزلی باشد هراسان هستند اگر خروسی در خانه ای باشند تا هفت خانه دیگر جنیان به آن محل وارد نمیشوند.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
(به نقل از یکی از علما): در مجلسی که به وسیله حروف و نعلبکی احضار روح می کردند شرکت کردم اما اصلا نتوانستم باور کنم که این روح است که دارد نعلبکی را روی حروف حرکت می دهد و مرتب از او سؤال می کردم که آیا شما جن هستید. و او جواب می داد نه. آیا روح می تواند به این راحتی از عالم ملکوت پایین بیاید یا اینکه کسی که احضار شده بود در حقیقت یک جن بود ؟اضافه می کنم که او بعضی سوالها را اشتباه جواب می داد و همچنین نمی توانست سؤالی را که در ذهن ما بود و بر زبان نمی آوردیم را جواب درست بدهد؟

برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
برگزاری مراسمی که به مراسم جن گیری معروف شده است توسط رهبران و بزرگان معنوی برگزار میشود. در آن فردی که قرار است جن گیری شود لباس سفید موپوشد و درون دایره ای که با علامت ها و فلش ها و خطوط زرد و قرمر علامت گذاری شده میخوابد رهبر معنوی ۵۰ ساله که اسم واقعی‌اش Hermes Cifuentes است به بدن شرکت کننده ها از فرق سر تا نوک پا چرک و کثافت می‌مالد و آنها را مجبور می‌کند در طول مراسم درون چاله عمیق و کثیفی بمانند.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
سؤال: در روزهاي گذشته قضيه داخل شدن جن در بدن انسان مطرح شده و به خاطر اختلاف در خلقت، عقلاً محال است. انسان از گِل و جن از آتش خلق شده است و شياطين جز وسوسه تسلط ديگري ندارند و خداوند قدرتي براي تسلط آن ها بر انسان قرار نداده است! و نوارهاي ضبط شده كه منتشر شده دليلي بر اين امر نيست پس رد شما بر آن چيست؟



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
با توجه به آنچه نسبت به ماهیت جنیان در آیات قرآنی و برخی از روایات و آراء فیلسوفان مختلف آمده است، این موجودات قابلیت تغییر شکل و ظاهر دارند. همچنان که در روایاتی می خوانیم که شیطان به اشکال مختلف بر انسان ها ظاهر می شود. منتهی در برخی از روایات، تصویری از ظاهر جنیان مومن و کافر آورده شده است. مثلا در روایات متعددی داریم که برخی از اصحاب حضرات معصومین (ع) گرهی از جنیان را دیده اند که برای پرسش سوالات دینیشان خدمت ائمه (ع) رسیده اند.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) بی تردید یکی از شجاع ترین انسان های خلق شده توسط خداوند متعال می باشد، چنانچه حیات پربرکت ایشان خود گواهی بر این امر است؛ اما جالب است بدانید ایشان در کارنامه ی شجاعت خود، جنگ با اجنه و پیروزی بر آن ها را نیز ثبت نموده اند!



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
حضرت علی دیدند که جنیان در خرابه ای نزدیک رود فرات کمین کرده اند و سپاه خود را در پس دیوار آن خرابه ها مخفی و آرایش نموده اند لذا حضرت علی از بلندای سنگی رفت و ندا داد که ای جنیان من علی بن ابی طالب هستم و شما ها مرا خوب می شناسید بدانید با حق بودن حق است وخدا هم نیز با حق است از جنگ و خونریزی کینه و نفرت دست بردارید و اسلام را بپذیرید وگرنه خداوند ظالمان و طغیان گران را نابود خواهد ساخت ...



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
جن ها غذا می خورند استخوان و ضایعات، غذای جنیان است و ممکن است از خوردنیها و آشامیدنیهای دیگری هم استفاده نمایند. ازدواج هم دارند و به صورت خانوادگی زندگی می کنند و جا و مکان برایشان مطرح نیست نر و ماده دارند. جفت گیری می کنند و مدت بارداری کمتر از انسان دارند و معمولا از هر شکم بیشتر از یک بچه متولد نمی شود.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
از پیامبر خدا(ص) نقل شده که فرمود: خداوند متعال جن را پنج قسم خلق کرد: به شکل مار، به شکل عقرب، به شکل حشرات، به شکل پرندگان آسمان و به شکل انسان. جنّ خیلی دوست دارد به شکل سگ ظاهر شود. و این بدان خاطر است که بنابر حدیثی که از پیامبرخدا(ص) نقل شده، خداوند سگ را از بزاق دهان شیطان خلق کرد. برای همین است که جن بیشتر مایل است به شکل سگ ظاهر شود.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
جنون یا دیوانگی که خود لفظ جنون به معنای جن زدگی می باشد که خود دو گونه است قسمتی با اختلالات مغزی ارتباط دارد که از لحاظ پزشکی قابل بررسی می باشد و گونه ای دیگر از آن،طوری است که پزشک از تشخیص آن عاجز بوده و هیچ گونه اختلالات را تشخیص نمی دهددرحالی که شیاطین مسبب آن هستند.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
قرآن مجید انسان ربا خوار را چنین توصیف می کند: کسانی که ربا می خورند بر نمی خیزند مگر مانند برخاستن کسی که شیطان او را با مس و برخورد خود به شدت زده باشد.5ممکن است شیطان بر انسان هایی که از نظر جسم و روح ضعیف هستند علاقه ای پیدا کند و یا بعضی او را اذیت کند هیچ بعید نیست که بعضی از کارهای شیطانی و اعمال بی رویه سبب یک نوع جنون شیطانی گردد، یعنی به دنبال آن اعمال، شیطان و اشرار جن در شخص اثر بگذارد و تعادل روانی او را بر هم زند.

برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
پیغمبر ص فرمودند: «چشم‌زدن حقیقت ‌دارد و شیطان و حسادت انسان باعث آن می‌شوند».
به مقتضای این حدیث شریف پیرامون هر انسانی شیاطینی در کمین‌اند تا او را گرفتار سازند و هر انسانی در معرض حسادت قرار دارد و هر کسی را که خدا حفظش نکند چشم می‌خوردشیخ ‌الإسلام ابن تیمیه در کتابش، «السلوک» می‌گوید: حسادت یکی از بیماریهای روحی بیماری فراگیری است که کمتر کسی از آن نجات می‌یابند و به همین دلیل گفته شده: هیچ جسدی از حسد خالی نیست.

برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
راه وروش سحر گران وشعبده بازان بر کمک ومدد جستن از جن وشیاطین استوار است ، ومددخواستن از غیر خداوند شرک است ، وباید بگویم که شیطان وجن هیچ وقت خدمتی برای ساحر انجام نمی دهند مگر در صورتی که سحرگر باگفتن سخنی کفر آمیز ویا با انجام دادن عمل کفری کافر گردد، وهرچه بیشتر نافرمانی وسرپیچی امر خداوند بکند شیاطین بیشتربه او نزدیک می شوند، واطاعتش را بیشتر بجا می آورند ، این تعویذات وطلسمهای که افراد ساحر می نویسند بیشتر آنها کلمات شرک آمیز وکفر است که با حروف غیر مفهوم نوشته اند .



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
روزى به همراه علىّ بن عبيداللّه خدمت حضرت ابومحمّد، امام حسن عسكرى عليه السلام رسيديم، چند نفر ديگر هم در حضور حضرت بودند و در جلوى امام عليه السلام درخت خرمائى بود و با آن كه فصل خرما نبود، وليكن آن درخت، خرماهاى بسيارى داشت. پس از لحظاتى سفره اى گسترانيدند و حضرت فرمود: دست هايتان را بشوئيد و نام خدا را بر زبان جارى كنيد و مشغول خوردن طعام شويد.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
اعتقاد بر جن که با آن چه آیات و روایات به آن تاکید داشتند امری حقیقی و مشاهده آن در گذشته و حال امری عادی بود، بهزادکلا چون در گذشته حالت جنگلی به خود داشت ( نه تنها این روستا بلکه در دیگر روستاها ) این یک امر طبیعی و برای همگان باورش قابل هضم بود که ما در این جا برای زینت این مقاله به دو نمونه از داستان ها که در خود روستا اتفاق افتاده و از شما خواننده گرامی برای اینکه نمی توانم نام آن اشخاص را بگویم معذرت می خواهم و قبل از شروع داستان چند نکته درباره فرق بین فرشته و جن ؛ نکاتی درباره زندگی جن ها و انواع جن ها را اشاره می کنم.

برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
دانتالیون از جمله جنیانی است که در اکثر مواقع به عنوان موجودی فضایی و یا به صورت عیسی مسیح و یا با چهره ی حضرت مریم در جاهای مختلف دنیا ظاهر می شود و مردم را به پرستش وادار می کند. این جن قدرت وسوسه ی بسیار بسیار زیادی دارد. –در کتب تاریخی و از جمله در کتاب ( کلید کوچک سلیمان) و در کتاب( گوتیا) ذکر شده که دانتالیون یکی از ۷۲ جن اسیر سلیمان بود و سلیمان ۷۲ جن خطرناک را به اسارت داشت تا لطمه به انسانها نزنند که پس از مرگ او آنها آزاد شدند.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
داستان زعفر جنی در میان مردم به این صورت مطرح است : روزی پیامبر خدا در صحرایی خشک و بی آب و علف فرود آمدند. اصحاب آن حضرت به او گفتند: در این بیابان چاهی است که کسی نمی تواند از آن آب بر دارد. چاه متعلق به جن ها است و هر کس بخواهد از آب چاه استفاده کند, کشته می شود. یکی از صحابه داوطلب مبارزه با جن ها شد. او رفت و بر سر چاه که رسید, یکی از جن ها کاری کرد که آن فرد مثل ذغال خشک و سیاه شد. به پیامبر خبر دادند که فلان کس کشته شد. هیچکس نتوانست به جنگ جن ها برود.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
میان انسانها بر سر خلقت نظام عالم دو دیدگاه کلی وجود دارد، عده ای که همه چیز را ناشی از خلقت ذات الهی می دانند و گروهی دیگر که سرمنشا خلقت نظام عالم را در طبیعت جستجو می کنند. اگرچه میان آنان اختلاف نظرها بسیار عمیق و اساسی است، ولی هیچ یک از این دو گروه نتوانسته اند وجود موجودات ماوراؤالطبیعه را انکار کنند. آنهایی که خداباورند و به روح و معاد معتقدند (غیر از مسلمانان) از آنها به عنوان ارواح خبیثه و یا ارواح شریر و یا شیطان یاد می کنند، برخی هم آنها را موجودات فضایی قلمداد می کنند



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
انسان بر جني تجاوز كند و جن براي انتقام از او دست به كار شود و او را اذيت كند مثلاً انساني آب گرمي را در حمام بريزد يا اين كه داخل حمام شود بدون اين كه استعاذه بگويد و بدون اين كه بداند بر جن(كه در شكاف ديوار يا لانه حشرات است)، ادرار نمايد، اذيت كردن حيواناتي چون سگ و گربه، يا اين كه انسان ناخواسته بر روي جني كه خوابيده است برود يا بدون اين كه متوجه شود جني را بكشد و جن به خاطر انتقام از آن شخص دست به اين كار بزند.

خواهشاً افراد +18 سال وارد این مطلب شوند.
با بسم الله وارد شوید 😨
برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید



بخش دینی ( زندگی پیامبران و معصومین )


حمد و سپاس خداوند جل و علی را که عنایت نمود در آستانه یک هزار و یکصد و شصت و دومین سالروز ولادت پر برکت حضرت ولی عصر حجة بن الحسن العسکری ارواحنا فداه چهارده اثر از سلسله مباحث امامت و مهدویت به قلم حامی و مروج مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و نگهبان مخلص مرزهای عقیده،مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی (مد ظله العالی) را به منتظران و شیفتگان لقای آن حضرت تقدیم نماییم.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
در روایت آمده اگر معصوم در روی زمین نباشد «لَسَاخَتْ الْأَرْضُ» این علتش چیست؟ ج: یعنی خدا زمین را برای این فرد خلق کرده است؛ خدا زمین را خلق کرد که مردمی را خلق کند و شرایط زندگی مردم در آن فراهم شود تا مردم بیایند. وقتی که مردم آمدند، پیغمبری هم بفرستد تا آن‌ها را تربیت بکند. بنابراین نمی‌شود این هدف به هم بخورد؛ باید یک نفر به عنوان پیغمبر و مصلح باشد؛ آن وقت است که جریان ادامه پیدا می‌کند؛ و الّا خدا همه را از بین می‌بُرد و از اوّل خلق نمی‌کرد.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
ظاهرا منظور شما این است که چگونه ما می توانیم اعتقاد پیدا کنیم و بفهمیم که شخصی امام است. اما قبلا باید به این پرسش پاسخ گوییم که چرا ما باید به امامت اعتقاد داشته باشیم؟
امامت در اسلام از اهمیت خاصی برخوردار است و آخرین مرحله سیر تکاملی انسان است.
این مقام گاهی با مقام نبوت و رسالت، جمع شده است؛ مثل امامت حضرت ابراهیم (ع) و پیامبر گرامی اسلام (ص) و گاهی جدای از مقام نبوت و رسالت بوده است؛ مثل امامت ائمه معصومین (ع).
درباره ضرورت وجود امام در جامعه باید گفت: همان طوری که وجود و بعثت انبیا برای رشد و تکامل بشر لازم و ضروری است، وجود امام نیز برای حفظ دین و ادامه برنامه پیامبر ضرورت دارد.

برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
پیامبر اسلام (ص) در مکه، در خانه خود، کنار کعبه کانون خدا پرستی، دیده به جهان گشود، هم اکنون محل این خانه در شعب ابیطالب، مشخص است و جایگاه عبادت و زائران میباشد. پیامبر (ص) از یک خاندان شریف، از شاخه دودمان قریش به دنیا آمد، پدران و مادران او تا حضرت آدم، همه خدا پرست بودند. سلسله نسب پیامبر (ص) با 48 واسطه به حضرت آدم (ع) میرسد، و در این سلسله پیامبرانی قرار دارند، مانند: اسماعیل]جد بیست و هشتم پیامبر[، و ابراهیم خلیل الله]جد بیست و نهم پیامبر[ حضرت نوح(ع) ]جد سی و نهم پیامبر[ و ادریس]جد چهل و دوم پیامبر[ و حضرت آدم]جد چهل و هشتم پیامبر[ محمد (ص) پسر عبدالله، پسر عبدالمطلب، پسر هاشم، پسر عبد مناف، پسر قصی، پسر کلاب، پسر مره، پسر کعب، پسر لوی، پسر غالب، پسر فحمر، پسرمالک، پسر نصر، پسر کنانه، پسر خزیمه،پسر مدرکه، پسر الیاس، پسر صفر، پسر نذار، پسر محمد، پسر عدنان.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
درباره زندگانی حضرت محمد(ص)، گزارش‌های فراوان و روشنی در متون تاریخی آمده و حوادث و رویدادهای زندگی او، در مقایسه با دیگر پیامبران، کامل‌تر و دقیق‌تر ثبت شده است. با این حال اما همچنان برخی جزئیات زندگی او روشن نیست و گاه ابهامات و اختلافاتی درباره آنها وجود دارد.
سال دقیق ولادت محمد (ص) معلوم نیست. ابن هشام و برخی دیگر، ولادت او را در عام الفیل نوشته‌اند. اما مشخص نیست عام الفیل به طور دقیق چه سالی بوده است. اما از آنجا که تاریخ‌نویسان، درگذشت پیامبر اسلام (ص) را در سال ۶۳۲م نوشته‌اند و او هنگام مرگ ۶۳ ساله بوده، می‌توان تولد پیامبر را بین ۵۶۹ تا ۵۷۰م حدس زد.



برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
همه پسران خدیجه در کودکی درگذشتند و در میان دختران، فاطمه از همه نامدارتر است(نک: فرزندان پیامبر(ص)). خدیجه حدود ۲۵ سال با محمد (ص) زندگی کرد و سرانجام در سال ۱۰ بعثت در ۶۵ سالگی، یک سال و شش ماه پس از خروج بنی هاشم از شعب ابی طالب درگذشت. پس از درگذشت خدیجه، پیامبر با سوده دختر زمعة بن قیس ازدواج کرد. همسران بعدی پیامبر(ص) عبارتند از عایشه، حفصه، زینب دختر خزیمه بن حارث، ام حبیبه دختر ابوسفیان، ام سلمه دختر ابوامیه مخزومی، زینب دختر جحش، جویریه دختر حارث بن ابی ضرار، صفیه دختر حیی بن اخطب، و میمونه دختر حارث بن حزن

برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید


 
نظر سنجي

  


تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ میباشد.
طراح و بهینه ساز سایت: سيادت Natilos.ir © 2015 - 2017
V 2.9